Czym cechuje się Międzynarodowy Dzień Tolerancji?

Praktycznie 25 lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO został uchwalony Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który obchodzi się 16 listopada. Z brakiem tolerancji dzień w dzień ma kontakt naprawdę sporo osób i właśnie ten dzień ma to uświadamiać. Jest to tak zwane zwrócenie się z prośbą do licznych instytucji publicznych, naukowców oraz rządów, żeby zajęli się rozwiązaniem tego sporego problemu. Organizacji UNESCO bardzo zależy między innymi na tym, żeby wyeliminować brak akceptacji przez edukację, czy też prowadzenie licznych paneli dyskusyjnych, które mają na celu promowanie akceptacji oraz zachęcanie do braku przemocy wobec osób dyskryminowanych.

Systematycznie pojawiające się zjawiska przemocy, nacjonalizmu, homofobii, antysemityzmu i wszelkich nietolerancji, były spowodowane stworzeniem tego rozwiązania. Z częstą marginalizacją, dyskryminacją oraz pewnym wykluczeniem przez rówieśników, mają do czynienia właśnie te mniejszości, co zarejestrowano na przestrzeni kilku lat. Objawy nietolerancji potrafią być naprawdę niebezpieczne dla osób prześladowanych, dlatego również obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji mają informować o różnych sytuacjach, w których dochodzi do awantur, a także pomóc w wyszukaniu głównych przyczyn pojawiania się nietolerancji. Takie przedsięwzięcia być pomocne do tego, żeby zrozumieć, czym tak naprawdę jest poszanowanie nie swoich praw i cudzej własności, ale też oznajmić, czym jest uznanie oraz postrzeganie różnic indywidualnych. Ponadto ma kształcić, uczyć umiejętności wysłuchiwania, zrozumienia innych ludzi, a także dostrzegania różnych kultur.


Jak w Polsce świętuje się Międzynarodowy Dzień Tolerancji?


Zarówno prezydenci, jak i burmistrzowie polskich miast ogłosili wspólny apel, w którym wykazują wielkie oparcie dla osób, które doświadczyły fizycznej i werbalnej agresji wynikającej z homofobii oraz rasizmu. Pod generalnym manifestem wstawił się przede wszystkim prezydent Warszawy, Gdańska, Poznania, Lublina oraz Katowic. Solidarność tego dnia będzie ukazywana poprzez zawieszanie tęczowych flag oraz oświetlenie budynków, jak zasygnalizował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W tęczowych barwach został podświetlony w szczególności most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury i Nauki.

Zostaw komentarz