Jaką funkcję spełnia dno miednicy?
Należałoby wiedzieć, że mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo istotna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują też w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z tej racji właściwie każdy powinien w prawidłowy sposób przypilnować to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale również nie były nadmiernie napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna miednicy odpowiadają za właściwe utrzymywanie moczu w pęcherzu a także określonych narządów w brzusznej jamie.
W naszym centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób bardzo staramy się realizować możliwie najprzyjemniejsze fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi oraz urologicznymi. W tego typu komplikacjach niezwykle ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. rehabilitacja uroginekologiczna poznań . Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.
W dodatku, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco także można je wykonywać. Warto wykonywać serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed telewizorem. Dobrze wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.
Zostaw komentarz